Gülüş Estetiği

Her şey güzel bir gülüşle başlar.

İlk karşılaşma insanlar hakkındaki yargımızın %70 ini oluşturur. Güzel bir gülüşün olumlu bir intiba bırakmadaki rolü tartışılmazdır.

Güzel bir gülüşe ulaşmaktaki kliniğimizin yaklaşımı öncelikle kişinin ihtiyaçlarını belirlemek ve bunları dişlere hiç zarar vermeyecek yöntemlerle başlayarak, basamak basamak uygulamaktır. Hastamızın güzel bir gülüşe sahip olduğuna inandığımız noktada tedaviyi bitirebiliriz. Sonuç olarak güzel bir gülüşün her ne kadar akademik bir tarifi olsa da zevkler kişiye özeldir.

Basamaklı tedavimizin aşamaları şu şekildedir.

Ortodontik tedavi:

Diş sert dokularına hiç müdahale etmeden çapraşıklıkları diş aralıklarını braket ve teller yardımı ile diş hareketleri ile düzeltmektir. Ortodontik tedavi her yaşta yapılabilmektedir. Erişkinlere özel sosyal yaşamını etkilememek için diş rengi braketler hatta dişlerin iç yüzeyinden uygulanan diş telleri mevcuttur.

Diş Beyazlatma:

Her insanın saç rengi göz rengi gibi bir de diş rengi vardır fakat algı olarak beyaz dişler güzel bir gülüşün anahtarıdır. Diş renginin koyu olduğu durumlarda kliniğimizde yarım saat içinde etkili bir beyazlık sağlayabiliyoruz.

Dişeti estetiği (gingivektomi)

Güzel bir gülüş tarifinde görünen dişeti ve diş porsiyonları önemlidir. Bu pembe beyaz estetik diye adlandırılır.Dişetlerinin çok görünmesi veya asimetrik olması görünümü bozar. Bunu çok kolay bir şekilde dişeti boylarını eşitleyerek sağlayabilmekteyiz.

Bonding Yöntemi:

Dişlerden hiç aşındırma yapmadan kompozit (estetik) dolgular ile dişlerin görünen şekillerinin estetik bir forma getirilmesi işlemidir.Lokal anesteziye bile ihtiyaç duyulmaz.Bu yöntemle en çok dişler arasındaki aralıkların kapatılması işlemi yapılır.

Porselen Laminalar:

Dişlerin konum ve renk açısından estetik olarak eksikliklerinin dişlerden çok az aşındırma yapılarak, hatta konum olarak uygun ise hiç aşındırılmadan çok ince porselen yapraklar ile düzeltilmesidir. Estetik gülüş tanımındaen tatmin edici sonucu en az zararla almamızı sağlayan yöntemdir.Çok ince porselenleri ışık geçirgenliği çok olduğu için doğala en yakın sonucu almamızı sağlar.Porselen yapraklar çok kuvvetli materyallerle dişe yapıştırıldığından kullanımı sorunsuzdur.

Zirkonyum kaplamalar.

Estetik diş hekimliği uygulaması yapılacak hastamızda diş eksikliği veya eski kaplamalardan kaynaklanan sorunlar varsa bu eski kaplamaları değiştirmek gerektiğinde dişeti uyumu mükemmel bilgisayar destekli tasarım ve üretim imkanları sunan zirkonyum destekli porselenler veya full zirkonyum restorasyonlar ile mükemmel gülüşe ulaşabiliriz.

İmplant:

Diş eksikliği durumunda yandaki dişlere dokunmadan eksikliği gidermek için kemik içerisine yerleştirilen yapay titanyum köklerdir.Bu konu implantoloji başlığı altında ayrıntılı anlatılmıştır.

İmplant Tedavisi

Sağlıklı gülüş ve ağız görünümü ile yaşam kalitesine artış

Randevu ve Bilgi

+90 212 823 60 90

Güncel Tedavi Ekipmanları

Kliniğimizde son teknoloji ve uluslararası standartlarda ekipmanlar kullanılmaktadır